چگونه به سایتمان فاوآیکون اضافه کنیم ؟

چگونه به سایتمان فاوآیکون اضافه کنیم ؟

باسلام به کاربران دایاتم در این آموزش قصد داریم به شما یاد بدیم که چگونه به سایت خودمان فاوآیکون اضافه کنیم؟

حتما برای شما پیش آمده که بخواهید برای سایتتان یک قاوآیکون زیبا قرار دهید که مناسب سایتتان باشد . ممکن است ندانید این فاوآیکن را در کجا باید قرار داد و ما اکنون میخواهیم به شما این آموزش کاربردی را بدهیم پس در ادامه با ما باشید .

چگونه باید یک فاوآیکون طراحی کرد ؟

شما میتوانید برای فاوآیکون از لوگو یا برند سایت خودتان استفاده کنید و یا سایت های گوناگونی در این زمینه فعالیت میکنند که میتوانید از آنها استفاده کنید مانند : www.favicon.cc ، این کار با استفاده از نرم افزار فتوشاپ هم امکان پذیر میباشد . اندازه ی پیشنهاد شده برای یک آیکون سایت ۵۰۰ پیکسل از هر دو طرف میباشد ، این آیکون باید مربع شکل باشد اما ظاهر آن فرقی نمیکند، فقط شما باید آن را آماده کنید .

برای اینکه بکگراند سفید تصویر شما مشخص نشود میتوانید حالت Transparent را برای تصاویر فعال کنید تا پس زمینه ی خالی تصویر به صورت سفید نمایش داده نشود .

افزودن فاوآیکون به وردپرس نسخه ۴.۲ و نسخه های قبل تر از آن

برای افزودن فاوآیکون به نسخه های قدیمی وردپرس باید فاوآیکون را درون پوشه ی اصلی ( روت ) سایت خود قرار دهید و سپس فایل header.php را ویرایش کنید و کد زیر را درون آن قرار دهید :

*به جای dayatheme.ir آدرس سایت خود را قرار دهید همچنین مطمئن باشید نام فایل favicon.png میباشد .

اگر قالب شما فایل header.php ندارد یا نمیتوانید آن را پیدا کنید نگران نباشید . شما میتوانید با استفاده از افزونه ای به نام Insert Headers and Footers کد مورد نظر خود را درون فایل هدر قرار دهید .

آموزش افزودن فاوآیکون به سایت در وردپرس ۴.۳ :

در وردپرس ۴.۳ این کار برای شما راحت تر شده و نیاز به کد نویسی نمیباشد . برای اینکار از قسمت نمایش » سفارشی سازی » هویت سایت و سپس قسمت نمادک سایت میتوانید فایلی برای فاوآیکون سایت خود قرار دهید .

 

این همه ی کاری بود که در پاسخ به سوال “چگونه به سایت خودمان فاوآیکون اضافه کنیم؟ ” میتوانستید انجام دهید !

لینک کوتاه : Generating...

یک کامتن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − ده =