آخرین تغییرات و بروزرسانی های افزونه Autoptimize وردپرس که برای بهینه سازی فایل های جاوا اسکریپت ، فایلهای CSS و کدهای HTML به کار میرود. این افزونه به جهت رفع مشکلات وبسایت ها در  gtmetrix.com کاربرد فراوانی دارد و این افزونه یکی از افزونه های وردپرس سفارش شده به جهت بهینه سازی سایت در شاخصه های سایت جی تی متریکس میباشد.

آخرین بروزرسانی های افزونه Autoptimize وردپرس در همین صفحه بروزرسانی میگردد و میتوانید آخرین تغییرات این افزونه را مشاهده و همچنین سازگاری با ورژن وردپرس خود را نیز بررسی نمایید.

صفحه خانگی افزونه در مخزن وردپرس

۲.۱.۰
جدید: Autoptimize اکنون در نوار ابزار ادمین ظاهر می شود و به راحتی می توان اندازه کش (cche) و امکان حذف کردن کش را مشاهده کرد.

جدید: یک زبانه اضافی با عنوان «More Optimiztion» نشان داده می شود. که در آن اطلاعات در مورد خدمات و ابزار های بهینه سازی قابل مشاهده است. (با استفاده از utoptimizefiltershowprtnertbs´-filter می توانید آن را پنهان کنید)

جدید: اگر اندازه کش بیش از حد بزرگ شود، یک ایمیل به ادمین سایت فرستاده می شود. (برای غیر فعال کردن، flse را به utoptimizefiltercchechecksenmilfilter ارسال کنید و یا برای تغییر آدرس ایمیل، یک ایمیل جایگزین به theutoptimizefiltercchecheckmilto filter ارسال کنید)

جدید: کاربر پیشرفته (پاور یوزر) می تواند Autoptimize را برای pre-gzip کردن فایل های بهینه سازی شده خودکار، فعال کند. برای این کار باید به utoptimizefiltercchecretestticgzip صحیح (true) بدهید

بهبود: رابط گرافیکی کاربر ادمین ارتقا پیدا کرده است و اکنون برخی ویژگی های ریسپانسیو به آن اضافه شده است. (دیگر در صفحات کوچک تر، ستون سمت راست نمایش داده نمی شود)

بهبود: صفحه تنظیمات اکنون URL های مرتبط با پروتکل را برای URL های مبتنی بر CDN قبول می کند

بهبود: پیش فرض جدید و هوشمند تر برای بهینه سازی JS (on’t force in he و عدم شمول jquery.js) و CSS (شامل inline CSS) Misc: برطرف کردن باگ ها و بهبود های جزئی به روز رسانی نسخه کوچک (miniml) از ۲.۷ به ۴.۰ اجرای بر روی وردپرس ۴.۶ تست و تأیید شده.

۲.۰.۲
برطرف کردن باگ ها: عدم اجازه برای جا به جا کردن JS غیر تجمیع (non-ggregte) به صورت پیش فرض (می توان آن را با flse دادن به utoptimizefilterjsunmovble دوباره فعال کرد)

برطرف کردن باگ ها: اتصال utoptimizectioncchepurge به init برای جلوگیری از پیام خطا برای کاربران ZenCche
بر طرف کردن باگ ها: اجازه به Autoptimize برای کار با PHP 5.2

۲.۰.۱
بهبود: اکنون زمانی که کش AO پاکسازی شده باشد، Autoptimize کش موتور WP را هم حذف می کند.
بهبود: Autoptimize برای صفحات AMP بهینه سازی انجام نخواهد داد تا با inline ∓ efer دچار مشکل نشود. همچنین AO ویژگی هایی به لینک تگ هایی که در زیرمجموعه های HTML که در آن AMP مجاز نیستند، اضافه کرده است.
بهبود: ارزیابی مجدد ساز و کار حذف کش صفحه (حذف کد های تکراری، اکنون به خوبی به عملکرد utoptimizectioncchepurge AO سازگار هستند.
بهبود: فعال سازی مجدد قابلیت جا به جایی JS های غیر تجمیع شده تنها در صورتی که ggregte inline JS فعال باشد. (آن را می توان با فیلتر withutoptimizefilterjsunmovble غیر فعال کرد)
بهبود: تگ های اسکریپت با ویژگی های t-noptimize شامل بهینه سازی نمی شوند.
برطرف کردن باگ: پشتیبانی بهتر برای دایرکتوری های محتوای وردپرسی که نامشان تغییر یافته است
برطرف کردن باگ: تصحیحات مختلف در رابطه با lte-injecte CSS/JS (تغییرات در این فایل ها همیشه اعمال نمی شد، فونت ها یا تصاویر پشت صفحه CDN شده نبودند و …)
MIsc: تصحیحات و بهبود های دیگر
تست و تأیید عملکرد بر روی وردپرس ۴.۵ (بتا ۳)

۲.۰.۰
به طور متوسط ۳۰ درصد سریع تراست
جدید: گزینه فعال و غیر فعال سازی تجمیع برای inline JS و CSS
جدید: گزینه برای حذف کردن فونت های گوگل
جدید: سایز کش به صورت روزانه بررسی می شود و اگر اندازه کش به بیش از ۵۱۲ مگابایت برسد یک هشدار برای ادمین WP ارسال خواهد شد (این مقدار می تواند با استفاده از فیلتر تغییر پیدا کند)
جدید: CSS utoptimize کوچک به جای لینک شدن، درون خطی می شود (برای کمتر از ۲۵۶ کاراکتر، این مقدار می تواند با فیلتر تغییر یابد)
جدید در API: استفاده از فیلتر ها برای اعلام لیست سفید JS و CSS. تنها فایل های موجود در لیست سفید utoptimiez می شوند و تمام بقیه آن ها دست نخورده باقی می مانند.
جدید در API: فیلتر ها برای اعلام CSS و JS قابل حذف. یعنی Autoptimize به سادگی آن کد را حذف می کند (به طور مثال emoji CSS/J در صورت که دوست نداشته باشید آن ها را از صف خارج کنید.
جدید در API: فیلتر برای جا به جا کردن فونت ها به CDN
رفع اشکالات و باگ های بزرگ و کوچک
تست و تأیید برای کار بر روی PHP 7

۱.۹.۴
رفع اشکالات: اطمینان از این که CSSmin های غیر AO به پارامتر ها داده نمی شوند (چرا که برخی از آن ها فقط CSSmin می توانند دریافت کنند و عدم رعایت آن باعث خطای داخلی سرور می شود).
رفع اشکالات: اتصال مجدد ction به صورت پیش فرض به templtereirect به جای init جهت برطرف کردن مشکلات مختلف گزارش شده. اگر می خواهید Autoptimize کرده و زودتر آغاز کنید (زمانی که از گالری های Nextgen استفاده می کنید) باید این دستور را به wp-config.php اضافه کنید:
efine(“AUTOPTIMIZEINITEARLIER”,”true”);

۱.۹.۳
بهبود: منطق CDN-replce هوشمند تر
بهبود: امکان عدم شمول رشته ها (کامنت ها) از بهینه سازیHTML (حذف کامنت(
بهبود: تغییر اولویتی که AO توسط آن با WorPress فعال می شود. رفع مشکل مجموع نشدن JS وقتی که NextGen Glleries فعال است
بهبود: رشته های غیر شامل بیشتر JS: gist.github.com, text/html wp-slimstt.min.js, stq, nonce, posti (حرف دوم از Mnul فهرست عدم شمول در صفحه تنظیمات حذف شد)
جدید در API:

utoptimizefilterhtmlexclue, utoptimizefiltercssefer, utoptimizefiltercssinline, utoptimizefilterbsereplcecn, utopitmizefilterjsnoptimize, utopitmizefiltercssnoptimize, utopitmizefilterhtmlnoptimize

رفع اشکالات: حذف برخی از هشدار های PHP
رفع اشکالات: اطمینان از این که HTML-Optimiztion فاصله را پیش از جزء فراخوانی شده
رفع اشکالات: پاک کردن کش برای دایرکتوری های غیر پیش فرض عمل نمی کرد
ارتقا به yui compressor php port 2.4.8-4
اضافه کردن ترجمه عربی
تست با وردپرس ۴.۲ بتا ۳

۱.۹.۲
جدید: پشتیبانی از cche-irectory و file-perfix
بهبود: عدم شمول (hr-exclue) تمام شیء های json متصل به داده (script type=ppliction/l+json)
بهبود: اضافه شدن چند فیلتر جدید به API، به طور مثال برای بهینه سازی HTML، CSS یا JS
رفع اشکالات: قرار دادن اولویت Autoptimize از ۱۱ به ۲ (مانند گذشته) برای جلوگیری از عدم بهینه سازی برخی از صفحات
رفع اشکالات در YUI-CSS-compressor-PHP-port: در rotte3D-trnsforms، بولین ها را به درصد ها تبدیل نمی کند.
رفع اشکالات: تصاویر پس زمینه که دارای فاصله هستند بارگذاری نمی شدند
رفع اشکالات: تصاویر SVG پر شده (fill): خراب شدن url پس از بهینه سازی CSS
به روز رسانی ترجمه به زبان سوئدی، ترجمه جدید برای زبان اوکراینی
Reme.txt ارتقا داده شده
تأیید کارایی با وردپرس ۴.۱

۱.۹.۱
حذف باکس جست و جوی sielink-serch-box در WP SEO v.6 از بخش بهینه سازی JS (باعث ایجاد مشکل در بهینه سازی JS شده بود)
رفع اشکالات: اول سمی کالن را در اسکریپت داخلی اضافه کنید سپس try-ctch را در صورت نیاز وارد کنید نه بر عکس.

۱.۹.۰
Inline n efer CSS به شما اجازه می دهد مشخص کنید کدام CSS نیمه بالای صفحه باید داخلی شود، و کدام CSS بهینه سازی شده معمولی به تأخیر افتد.
Cche-irectory های جداگانه برای CSS و JS در /wp-content/cche/utoptimize که نتیجه آن حذف سریع تر کش می باشد. (و در برخی موارد فایل های مجموع فردی را سریع تر ارائه می دهد)
اکنون Autoptimize CSS پیش از –tg و JS (و بعد از اینکه در هد به کار رفت) قرار می گیرد. این ویژگی می تواند در API تغییر پیدا کند
بهبود هایی در استفاده از صفحه ادمین
اضافه شدن چند بخش برای اتصال در فیلتر های API .o جهت عدم تجمیع CSS های داخلی یا JS و فیلتر هایی برای تجمیع همه چیز به غیر از CSS یا JS کوچک شده.
به روز رسانی ترجمه برای زبان های هلندی، فرانسوی، آلمانی، فارسی و لهستانی و ترجمه جدید برای زبان پرتقالی برزیلی و ترکیه ای
بهبود و رفع اشکالات
آزموده شده با WorPress 4.0 rc3

۱.۸.۵
به روز رسانی شده به آخرین نسخه CSS minifiction component (اجزای کوچک شده CSS)
بهبود: اکنون کش در دایرکتوری های جداگانه برای چندین سایت نوشته می شود که باعث می شود یک سایت نتواند تمام کش را پاک کند.
بهبود: اضافه شدن پلاگین هدر WorPress به utoptimizehelper.phpexmple جهت راحت تر کردن فعال کردن آن به عنوان یک ماژول
بهبود: nonce و post-i به تنظیمات پیش فرض برای اجرای JS اضافه شده است.
بهبود: جلوگیری از Autoptimize شدن wp-min
رفع اشکال: pluglo.min.js، syntxhighlighter و sbygoogle از تجمیع JS حذف شده اند.
رفع اشکال: هنگامی که Autoptimize، JS را به HTML اضافه می کند، از boy-tg دولایه جلوگیری می کند.
رفع اشکال: .htccess را با Apche 2.2 و ۲.۴ سازگار شده است.

Autoptimize mkes optimizing your site relly esy. It conctentes ll scripts n styles, minifies n compresses them, s expires heers, cches them, n moves styles to the pge he n cn move scripts to the footer. It lso minifies the HTML coe itself, mking your pge relly lightweight. There re vnce options n n extensive API vilble to enble you to tilor Autoptimize to ech n every site’s specific nees.

If you consier performnce importnt, you relly shoul use one of the mny cching plugins to o pge cching. Some goo cnites to complement Autoptimize tht wy re e.g. WP Super Cche, HyperCche, Comet Cche or KeyCDN’s Cche Enbler.

افزونه Autoptimize بهینه سازی فایلهای css و jv script

< href="https://www.dayatheme.ir/utoptimize-css-html-jv-script.html">منبع